Petici uspořádala jedna z maminek, Milena Míčová, která do jeslí dává své dítě. Podpisové archy pak budou předány jak oblastní charitě, která jesle provozuje, tak i blanenským radním.


„V petici vyzýváme k přehodnocení vážné situace, spojení se s obecními úřady okolních obcí, protože jesle jsou jediné v okrese a využívají je rodiče z celé oblasti. Pokud by se tyto obce spojily s blanenským městským úřadem a přispěly na provoz jeslí, mohly by jesle nadále pomáhat rodinám s malými dětmi. Rovněž vyzýváme k zažádání o dotace z dalších zdrojů,“ sdělila Milena Míčová z petičního výboru. Upřesnila, že petice se bude podepisovat odpoledne v pěší zóně Rožmitálovy ulice v Blansku.


Jesle v Blansku mají omezit provoz už od začátku ledna. Rozhodlo o tom vedení oblastní charity, protože jí na provoz zařízení pro nejmenší děti nestačí peníze. Dva dny v týdnu, v pondělí a ve čtvrtek, tak budou jesle od ledna zavřené úplně.


Zvyšuje se také částka, kterou rodiče za den umístění svého dítěte v jeslích zaplatí. A to ze současných sto osmdesáti korun na tři sta korun. „Obáváme se, že tak vysoká částka znemožní rodičům využití této služby a jesle tak budou odsouzeny k zániku,“ doplnila Míčová.