O pohár Ronova si to ve druhém ročníku rozdaly týmy převážně z jihu Moravy. „Název turnaje je odvozený od nedaleké zříceniny hradu z roku 1364. Jsou tu vesměs hráči z Jihomoravského kraje, ale dojeli i z Karlových Varů,“ řekl Deníku Rovnost ředitel turnaje a pomocný rozhodčí Jiří Hromek.

Organizátoři připravili celkem šestnáct hřišť. Většina týmů měla dva hráče. „Základní část se odehrála v limitu na padesát minut plus jeden nához. Hráči byli nasazení podle žebříčku z ostatních turnajů. Tak, aby se hned na startu nepotkaly nejsilnější týmy. Finále pak bylo naplánované bez limitu. Kdo vypadl, mohl se ještě přihlásit do takzvaných dohrávek, kde byly také velmi zajímavé ceny. Stejně jako ve finálové části. Pro nejlepší týmy byly připravené poháry. Rádi bychom poděkovali městu a sponzorům za ceny, restauraci za občerstvení a také místním hráčům malé kopané, kteří nám poskytli areál se zázemím,“ dodal Hromek ze spolku Fenyx Pétanque Adamov.

Zdroj: Deník/Jan Charvát

V bezmála pětitisícovém městě na Blanensku má více než dvacetiletou tradici se základnou u řeky Svitavy poblíž tamního vlakového nádraží. „Máme tam čtyři hřiště, každé z jiným povrchem, což je vynikající. Bohužel ani jeden není takový, na jakém se dnes hraje turnaj O pohár Ronova. Ale to nevadí. Každý tým se s tím musí poprat,“ pousmál se krátce po zahájení finálové části turnaje muž.

Akci v sobotu odpoledne na zhruba půl hodiny přerušila bouřka. Vítězné poháry nakonec zvedla nad hlavu dvojice mladých hráčů z Brna Petr Bejšovec a Antonín Čiviš. Druzí skončili stejně jako loni domácí Pavel Král s Kamilem Řeřuchou. Třetí příčku pak obsadila další adamovská dvojice Hana Valová a Věra Hlaváčová.