Před měsícem proto v Rájci–Jestřebí vznikla nová zpravodajská televize s názvem Rájec TV. Od včerejška fungují i její internetové stránky www.rajec–tv.ic.cz

Co vás přivedlo k myšlence vytvořit zpravodajství z města?
Před asi půl rokem jsem se začal věnovat amatérskému filmu. Začátkem letošního roku jsem s přáteli vytvořil pár spotů. Ty se týkaly například týrání dětí, natočili jsme i krátký válečný film. Na začátku června se pak u nás v Rájci-Jestřebí během jednoho víkendu konalo velké množství akcí na více místech. Necelý týden předtím mě napadlo vše nějak zdokumentovat a udělat několika minutový klip. Udělal jsem narychlo logo, vše sestříhal a dal na internet.

Co se dělo dál?
Tvořit internetové zpravodajství mě začalo ještě víc bavit a vytvořil jsem další tři díly. Točím zhruba jeden díl za čtrnáct dní podle toho, kolik akcí se v Rájci děje.

Jaké jsou vaše další plány?
Během prázdnin chceme vytvořit nové studio. Také přidat do zpravodajství i sekci kultura a sport a vylepšit grafiku. Hlavně jsme chtěli vytvořit naše webové stránky, což se povedlo. Bohužel jsme stále velice omezeni technikou, sháníme peníze na pořízení lepšího vybavení. V nejbližší době budeme mít doufám i nového reportéra.

Takže filmy pořizujete ze svých prostředků?
Zatím ano. Naše zpravodajství je totiž nezávislý amatérský filmový projekt, který běží jako moje osobní iniciativa s podporou Městského úřadu v Rájci-Jestřebí. Vedení města nám umožnilo prezentovat náš projekt televizního zpravodajství na oficiálních internetových stránkách Rájce–Jestřebí.

Zajímají lidi v Rájci interentové zprávy?
Co se týče sledovanosti, tak se údaje u jednotlivých zpráv docela liší, ale hodnoty se pohybují mezi dvě stě padesáti až čtyři sta padesáti zhlédnutí. Průměrně se za první týden lidé dívali na zpravodajství sto padesátkrát.

Jaké projekty vás dále čekají?
Kromě zmíněného zpravodajství jsme zatím točili záznam představení místního dětského divadelního spolku. Koncem roku se chystáme podílet se na koprodukci nového snímku s pracovním názvem Pravda.