Podle politologa Martina Bastla to nepřispívá jeho důvěryhodnosti. Krajský místopředseda Strany práv občanů Zemanovci (SPOZ) Miloš Tomášek v tom problém nevidí. „Jde o nabyté zkušenosti," míní.

V čele Petrovic Vladimír Paulík stojí už dlouhých sedmnáct let. V prvních volbách do zastupitelstva obce, ve kterých byl zvolený, kandidoval jako nezávislý kandidát. První stranou, do které vstoupil, byla Unie svobody. Za ni byl v roce 1998 zvolený i do zastupitelstva Petrovic. Dvě následující volební období figuroval na kandidátní listině Strany zelených. V roce 2009 se stal členem Věcí veřejných. „Všechny tyto strany mě oslovily tím, že to byla jiná alternativa velkých zaběhnutých stran a nabízely nějakou novou vizi, jak něco zlepšit a dokázat," vysvětlil Paulík.

Do zastupitelstva byl Paulík zvolen za
1994 – Nezávislí kandidáti
1998 – Unie svobody
2002 – Strana zelených
2006 – Strana zelených
2010 – Věci veřejné
nyní člen Strany práv občanů Zemanovci

Podle něj ale ani jedna z těchto stran nesplnila svoje sliby. V posledním roce tak Paulík nebyl členem žádné politické strany. „Z Věcí veřejných jsem vystoupil nezaplacením členských příspěvků. Ani tato strana nešla tím směrem, který prezentovala při mém vstupu. Je to například přímá volba starostů, kterou měla ve svém programu, ale neprosadila ji," řekl Paulík.

Zatím poslední stranou, do které starosta Petrovic vstoupil, je SPOZ. „Oslovili mě, a tak jsem to bral jako výzvu a stal jsem se členem. Jednoznačně se mi na straně líbí to, že chce prosazovat přímou volbu starostů. Doufám, že je to moje poslední strana, a věřím, že svoje sliby splní," dodal Paulík.

Podle politologa Bastla vystřídání tolika politických stran není úplně obvyklé a nepřispívá k důvěryhodnosti politika. „Tyto strany spojuje to, že se ze začátku zdály být perspektivní, a určitá módnost. Na druhou stranu, střídání politických stran se objevuje i ve vysoké politice, a tak jsou s tím čeští voliči smíření," řekl Bastl.

Osloveným lidem v Petrovicích je střídání politických stran starosty jedno nebo se k němu nechtěli vyjádřit.

S tím, že důvěra voličů může střídáním stran utrpět, Tomášek souhlasí. „Ale nemyslím, že by nabyté zkušenosti zrovna u pana Paulíka měly být na závadu jak jeho osobnosti, tak Straně práv občanů Zemanovci," uvedl Tomášek s tím, že strana teď na Blanensku žádný boom nezažívá a členové přibývají postupně.