„Obyvatelé místních části zase navrhli vybudování zastřešených míst pro setkávání. Ve dvou návrzích se objevilo postavení veřejného grilu u Ježkova mostu. Dalším z podnětů bylo víceúčelové sportoviště, které by doplnilo zimní stadion,“ uvedla blanenská mluvčí Pavla Komárková.

Podle Jiřího Kopečka by si město zasloužilo více zeleně a také mobiliáře. „Zasadit stromy na ulicích ať se lidé nemusí péci v letním sluníčku. Více laviček a odpadkových košů,“ uvedl muž.

Úředníci nyní zkontrolují, zda jednotlivé návrhy splňují všechny podmínky. Vítězný projekt vybere blanenská veřejnost v hlasování a dokončený bude příští rok. Vedení města na něj uvolnilo šest set tisíc korun. Jasno o vítězi bude v průběhu listopadu.

Dramaturg a hudebník Vít Šujan nastoupí na post ředitele Kulturního střediska města Blanska. Od prvního listopadu. Kulturní středisko města Blanska sídlí v Dělnickém domě (na snímku) a kromě kina spravuje také galerii či orchestr. Pořádá i kulturní a jiné
Kulturní středisko města Blanska povede Vít Šujan, chce více zapojit veřejnost

Loni získalo nejvíce hlasů dřevěné zastřešení části sportovní areálu za kulturním domem v blanenské části Těchov. Nyní už je vypsané výběrové řízení na stavební firmu. „Zastřešení má kapacitu asi osmdesát sedících lidí. Poslouží při plánovaných akcích, ale i pro tréninky mládeže a jednotlivé návštěvníky hřiště,“ popsali v návrhu těchovští hasiči.

Město nakonec zaplatilo i projekt rozšíření dětského hřiště u kruhového objezdu v ulici Bezručova, který skončil na druhém místě. Nových herních prvků se Blanenští dočkali na jaře.