Lidé se pak projdou po opravených chodnících, cesty pro pěší vzniknou i na vyšlapaných místech v trávě. „Chystáme se udělat také prořezávky a výsadbu další zeleně,“ přiblížil plánovaný projekt Luděk Odehnal z investičního odboru blanenské radnice. Podle něj je však plánovaná obnova parku teprve na počátku. Kdy dělníci poprvé kopnou do země a kolik budou potřebné úpravy stát, zatím Odehnal netuší. V okolí základní školy navíc přibudou nové lavičky.

„Chtěli bychom zrekonstruovat také veřejné osvětlení a v Erbenově ulici to vyřešíme tak, aby tam přibyla parkovací místa,“ pokračoval Odehnal a dodal, že v parku by v budoucnu měla být i lezecká stěna či lanová dráha. „Pro lanovou dráhu můžeme využít přirozeného svahu v parku. Lezecká stěna a lanovka zabaví spíš starší děti,“ upřesnil pracovník blanenské radnice. Ředitelka nedaleké základní školy Věra Gottwaldová by obnovu a zušlechtění parku uvítala.

„Jen aby tam nebylo moc krytých zákoutí, třeba keře,“ řekla. Podobná místa totiž děti lákají třeba ke kouření. Ředitelka školy si myslí, že pro děti bude přitažlivější spíš přilehlé hřiště. Přes léto navíc u školy vznikne ještě koutek pro žáky prvního stupně. „Naše děti směřujeme na tato sportoviště. Otázkou je, jestli vůbec do parku zamíří,“ dodala Gottwaldová.