Lidé se tak projdou po opravených chodnících, cesty pro pěší vzniknou i na vyšlapaných místech v trávě. „Chystáme se udělat také prořezávky a výsadbu další zeleně,“ přiblížil plánovaný projekt Luděk Odehnal z investičního odboru blanenské radnice. Podle něj je však plánovaná obnova parku teprve na počátku. Kdy dělníci poprvé kopnou do země a kolik budou potřebné úpravy stát, zatím Odehnal netuší.

V okolí základní školy Erbenova navíc přibudou i nové lavičky. „Chtěli bychom zrekonstruovat také veřejné osvětlení a v ulici Erbenové to vyřešíme tak, aby tam přibyla parkovací místa,“ pokračoval Odehnal a dodal, že v parku by v budoucnu měla být i lezecká stěna či lanová dráha. „Pro lanovou dráhu můžeme využít přirozeného svahu v parku. Lezecká stěna a lanovka zabaví spíš starší děti,“ upřesnil pracovník blanenské radnice.

Ředitelka nedaleké základní školy Věra Gottwaldová by obnovu a zešlechtění parku uvítala. „Jen aby tam nebylo moc krytých zákoutí třeba keře,“ upozornila s obavou, že v těchto místech děti páchají nešvary. Dále zmínila, že u školy je hřiště a přes léto by měl při škole vzniknout ještě koutek pro žáky prvního stupně.

„Naše děti směřujeme na tato sportoviště. Otázkou je, jestli vůbec do parku zamíří,“ zamyslela se Gottwaldová a podotkla, že v této části Blanska bydlí převážně senioři.