Kromě nadílky trojrozměrných filmů však díky digitalizaci kina ožijí na plátně i tři perly světové kinematografie s Audrey Hepburn v hlavní roli. Boskovické kino je jedno z mála těch, které mohou tyto digitálně restaurované filmy promítnout.

Prosincová nabídka kina Panorama je bohatá. „Od příštího čtvrtka začneme promítat tři digitálně restaurované filmy s Audrey Hepburn. Ty byly zapůjčeny do České republiky pouze na měsíc a jen na digitálních nosičích. Každé kino je tedy uvést nemůže. Nejdříve lidé zhlédnou Prázdniny v Římě, patnáctého pak Snídani u Tiffanyho a dvaadvacátého Šárádu,“ přiblížil vedoucí kina Panorama Radek Pernica. Boskovičtí se navíc nyní mohou pochlubit promítáním v rozlišení 4k. Touto technologií jsou v celé České republice vybaveny jen čtyři kina. Filmy se do nich dostanou hned v premiérovém čase. „Boskovičtí tak zhlédnou novinky třeba o měsíc dříve, než v jiných kinech,“ upozornil Pernica.

Od včerejška si lidé užívají také technicky nejdokonalejší systém 3D. Do neděle uvidí vystupovat z plátna mořskou želvu v animovaném filmu Sammyho dobrodružství. „Je to jeden z devíti různých 3D filmů, které v následujících dnech uvedeme. Všechny se objevily za poslední rok v české distribuci. Jsou to ty nejlepší,“ upřesnil Pernica. Na plátně tak lidé zhlédnou i premiéru nových Letopisů Narnie.

Panorama je jedno z prvních kin v regionu, které se k digitalizaci odhodalo. Promítání 3D filmů je jen třešničkou na dortu. „Budeme hrát i 2D filmy. Kdybychom nasadili jen 3D snímky, jako spousta kin, mělo by to špatný vliv na dramaturgii biografu,“ uvedl Pernica.