Zámky v Boskovicích, Letovicích, Kunštátě a v Lysicích, hrad v Boskovicích, Jeskyně Blanických rytířů v Rudce u Kunštátu, muzeum lidových staveb v Horním Smržově, Muzeum Boskovicka, synagoga Boskovice, zámek ve Velkých Opatovicích ukrývající Moravské kartografické centrum – provozovatelé a majitelé všech těchto lákadel pro turisty na Boskovicku se spojili, aby je společně propagovali.

Vyvrcholením jejich společného projektu Architektonické dědictví Boskovicka je tuto sobotu akce s názvem Otevíráme!, která od deseti hodin do čtyř odpoledne ovládne areál zámku v Boskovicích.

„Vstup do areálu zámku je zdarma. Chceme oficiálně projekt představit a seznámit příchozí s doprovodnými programy na jednotlivých objektech. Od dvanácti hodin návštěvníky boskovického zámku čeká bohatý kulturní program,“ zve Dagmar Hamalová, ředitelka Muzea Boskovicka, které projekt zpracovalo. Připraveno bude například šermířské vystoupení, agility, paintballová střelnice, dětská herna, projížďky na ponících či vystoupení folklorního souboru Velen.

Podle Hamalové projekt vznikl už v roce 2008. „Podařilo se nám na něj získat dotaci z evropských fondů. Vydali jsme tak společné propagační materiály, máme vlastní internetové stránky, společně jsme se v lednu představili na veletrhu cestovního ruchu, měli jsme propagační kampaň v rádiu i na tramvajích v Brně,“ doplnila ředitelka muzea s tím, že v úspěšné spolupráci chtějí pokračovat i nadále.