„Každou chvíli se z lesa ozývá rána a něco padá. Kusy ledu, větve i celé stromy,“ uvedl Cyril Kolář, ředitel společnosti MP Lesy, která v lesích na Boskovicku hospodaří. Na stromech totiž leží velké množství těžkého a zmrzlého sněhu. „Riziko je tam opravdu vysoké. Do lesa teď nesmí ani naši dělníci. Zákaz vstupu platí do doby než se situace zlepší,“ doplnil Kolář.

Všechny části běžkařských okruhů, které vedou lesem, tak jsou uzavřené.

Přesto však běžkaři úplně zkrátka nepřijdou. Připravené pro ně jsou dva alternativní okruhy. První začíná u informačního centra na Kořenci. „Pětikilometrový okruh vede po rovinatém terénu golfového hřiště. Trasa navštíví větrný mlýn, pokračuje mírným výstupem na Zatloukalův vrch a odtud klesá zpět ke golfové srubové klubovně. Stylový bar u hořícího krbu bude otevřen od devíti do osmnácti hodin,“ zvou provozovatelé běžkařských tras. Druhý okruh má začátek u informačního centra v obci Suchý a vede ke Žďárné, Sloupu a zpět na Suchý. Běžkaři, kteří jej zdolají, budou mít v cíli v nohách sedm kilometrů.

Lyžařské trasy mikroregionu Boskovicko jsou v plném provozu od začátku letošního roku. Okruhy v celkové délce asi padesáti kilometrů jsou přehledně vyznačené, dění na nich sledují webové kamery, pravidelně je upravují skútry, nechybí odpočívadla ani orientační mapy.