Polohovatelná lůžka, digitalizace pracovišť, zateplení pláště budov nemocnice. Nejen na tyto záležitosti si přeje vedení Nemocnice Blansko sehnat peníze. V současné době připravuje žádosti o poskytnutí peněz z fondu Evropské unie či regionálního operačního programu.
„Mám pocit, že se v blanenské nemocnici chystá stále něco nového. Jsem ráda, protože to znamená zkvalitnění služeb,“ nechala se slyšet Hana Kopecká z Blanska.


Ředitel Nemocnice Blansko Milan Klusák by rád do prostor nemocnice zakoupil alespoň šedesát nových lůžek. „Ta lůžka by byla polohovatelná. Nejde jen o zlepšení komfortu pro pacienty, ale také to pomůže zdravotníkům,“ upřesnil Klusák. Podle něj zejména sestřičky mnohdy zvedají těžké pacienty. Na nové postele pacienti ulehnou snad již do konce tohoto roku. „Záleží ale na tom, jestli budeme mít peníze,“ podotkl Klusák.


Vedení nemocnice plánuje také nákup kogenerační jednotky, což je teplárna, která je schopná vyrábět současně tepelnou a elektrickou energii. O peníze na ni a také na rekonstrukci topného kanálu či zateplení pláště všech budov nemocnice chce vedení zažádat o dotace z fondů Evropské unie.
„Asi dvanáct milionů korun půjde z prostředků životního prostředí, z regionálně operačního programu,“ řekl Klusák.
Dále připravují projekt na digitalizaci nemocnice. „Za téměř čtyřicet milionů korun bychom chtěli obnovit počítačovou síť v nemocnici a na poliklinice a zakoupit přístrojová vybavení zejména na radiodiagnostické oddělení,“ pokračoval ředitel Klusák.