Na výstavě o herní historii nechybí ani herna, ve které si návštěvníci budou moci stovky her vyzkoušet na autentických počítačích. Připomenou si tak například legendární hru Pac-Man, Princ of Persia, nebo spoustu akčních her.

Tipy na víkend na Blanensku. Vystoupí Čechomor, Boskovice ovládnou kolotoče
Tipy na víkend na Blanensku. Vystoupí Čechomor, Boskovice ovládnou kolotoče

Výstava představí sbírku dnes už historických počítačů, konzolí včetně těch kapesních, gameboyů, letitých herních knih, příruček a časopisů. Vystavené předměty dokreslí herní plakáty a informace o jednotlivých výrobních firmách a vývoji her, herních žánrů a konzolí. „Největší pozornost je věnována herním soustavám osmdesátých let," upozornili zástupci muzea. Osmdesátá léta se totiž nesla ve znamení řady úspěšných herních systémů. Apple II, Atari , IBM PC, Sinclair ZX Spectrum, Commodore 64 či Amiga nabízely postupně ve svých různých verzích rostoucí možnosti, především co do výkonu. Současně tato doba přinesla velký rozvoj herních žánrů, což rozšířilo a obohatilo nabídku her a přispělo k jejich rostoucí popularitě.

Zdroj: Youtube

Zajímavým exponátem je například první notebook na světě – Epson HX-20, nebo počítač Sinclair 2x Spectrum +2 z roku 1986, který si

Interaktivní výstavu s podtitulem Počátky osobních počítačů v Muzeu Blanenska vytvořilo Regionální muzeum v Litomyšli. Nyní je k vidění na blanenském zámku do 1. října v otevírací době muzea.