„Hru Parohaté pověsti jsme připravili k třetímu setkání parohatých obcí, které loni v květnu hostily právě naše Jedovnice. Lidé se ale chodí k nám do divadla hlavně pobavit, odpočinout si od běžných starostí, takže příběh vyprávíme s nadsázkou,“ popisuje představení jeden z hlavních organizátorů Leoš Blažek.
Podle jeho slov je stejně jako poslední uvedené kusy i tato hra původní.

„Máme velkou výhodu v tom, že máme vlastní autorku. Tou je paní Janíčková, která píše souboru hry na tělo. V textech se tak velmi často objeví i něco aktuálního ze společenského života či ze života Jedovnic. V Parohatých pověstech je tak například postava léčitele Šamana, který paroduje Julínkovy poplatky,“ vysvětluje Blažek.

Ten má zkušenosti i s režií několika předchozích her. Sám se ale režisérem být necítí. „Starám se spíš o organizační stránku divadla. Ostatně, u nás každý dělá, co umí. Takže těch našich pětadvacet herců zároveň staví scénu, šije kostýmy nebo pomáhá se světly,“ vypočítává Blažek.

Vlastimil se s Parohatými pověstmi nepředstavil jen domácímu publiku. Ochotníci za sebou mají také několik regionálních i krajských divadelních přehlídek.
Kdo Parohaté pověsti neviděl, má ještě několik možností. Soubor Vlastimil je uvede ještě jedenáctého a pětadvacátého ledna, osmého a patnáctého února a naposled prvního března v sále jedovnického kina.

Ochotníci zároveň spřádají plány na další inscenaci. „Už dokončujeme scénář nové hry. Tentokrát by to mělo být divadlo pro děti,“ prozrazuje Blažek.