„Loni soutěžila bezmála stovka rodičů a dětí. Včetně doprovodu dorazilo na akci asi sto dvacet lidí," vrátil se k loňskému ročníku člen pořádajícího sdružení Streetlife Stanislav Komínek.

Tentokrát na děti i starší účastníky závodu čeká tříkilometrová trasa lesem s řadou atraktivních stanovišť. Do závodu se mohou příchozí přihlásit od jedné hodiny odpoledne. Startovat se bude od půl druhé do půl třetí. „Mezi klasické disciplíny závodu patří slalom na koloběžce, hledání pokladu, střelba z kuše, lanová lávka nebo shazování kelímků. Připravíme i další zajímavé disciplíny a úkoly, které dopředu neprozradíme," dodal Komínek.

Příchozí budou soutěžit ve dvou kategoriích. Mladší je pro děti od osmi let. V té mohou soutěžit i rodinné týmy. Starší kategorie je i pro dospělé. „Všichni dostanou v cíli čokoládovou medaili a párek. Jde nám o to, aby děti s rodiči strávily příjemné odpoledne v lese. A přitom si procvičily své schopnosti. A hlavně zažily spoustu legrace," poznamenal za organizátory outdoorového závodu Stanislav Komínek s tím, že startovné je dvacet korun.

Z lesního závodu odcházela loni spokojená například Miroslava Kuběnová z Ráječka, která do lesa k přehradě vyrazila s dcerou Emou a synem Tadeášem. „Byli jsme zde už jednou. Moc se mi líbila ta trasa lesem, kterou jsem vůbec neznala. Letos navíc vyšlo počasí, takže jsme si to moc užili," řekla žena. Spokojený byl i její syn Tadeáš. „Mně se nejvíc líbilo lovení rybiček a střílení ze vzduchovky," hlásil v cíli tříletý kluk.