1. OTUŽILECKÁ SHOW

Kdy? Neděle, 13.30

Kde? Šošůvka, lom

Do ledové vody lomu v Šošůvce se v neděli odpoledne ponoří skupina otužilců. Na svou show zvou každého, kdo bude mít zájem. „Vlez do vody je naplánovaný na půl druhou. Diváci se mohou těšit na vystoupení otužilců," pozval za pořadatele Andrej Dzuba. Akce se uskuteční už počtvrté.

2. SVATEBNÍ DEN

Kdy? Pátek, 15 až 20.00, sobota 9 až 16.00

Kde? Křtiny, zámek

Zejména snoubenci, kteří brzy plánují svatbu, mohou najít inspiraci při svatebním dnu otevřených dveří na zámku ve Křtinách. Ten se uskuteční v pátek od tří hodin do osmi večer a v sobotu od devíti do čtyř odpoledne. Zájemci si prohlédnou obřadní místo na zámku, různé svatební tabule, dorty, cukroví, výzdobu, svatební šaty a pánské obleky, bude také možnost vyzkoušet si svatební účes nebo líčení.

3. MASOPUST SE ZABIJAČKOU

Kdy? Sobota, od 10.00

Kde? Svitávka

Masopust už mají ve většině obcí za sebou, ale ve Svitávce se do masopustního průvodu vydají tuto sobotu. Ten vyrazí do ulic městyse v deset hodin. Nejen masky se pak sejdou v kavárně Pod Dubem, kde akce bude pokračovat zabijačkovými hody.

4. BAREVNÝ PLES

Kdy? Sobota, 20.00

Kde? Letovice, kulturní dům

Plesová sezona ještě neskončila. V bohaté nabídce bálů je například Barevný ples, který v sobotu od osmi hodin večer v kulturním domě v Letovicích pořádá spolek PaLetA. K tanci i poslechu bude hrát I.U.CH. V programu dále vystoupí romský taneční soubor z Prahy Cikáni jdou do nebe s ukázkou tradičních romských tanců, Paleta open band a letovický učitel rapu MC Luis de Fumés. Část výdělku organizátoři věnují na nákup pomůcek pro ergoterapii pacientů v Nemocnici Milosrdných bratří Letovice.

5. BLANENSKÁ 250

Kdy? Sobota, 8.30

Kde? Blansko, krytý bazén

Už devatenáctý ročník náročného závodu pro vodní záchranáře s názvem Blanenská dvěstěpadesátka pořádá v sobotu Vodní záchranná služba Blansko. Soutěžit mohou jednotlivci i štafety. Závodníci hází záchrannou podkovou na cíl, hledají cihlu na dně bazénu, tahají barel či loví puk z koše zavěšeného pod hladinou. Celkem u toho uplavou dvě stě padesát metrů. Letos se závodu mohou zúčasnit i zájemci z řad veřejnosti v kategoriích open. Kdo bude mít po klání ještě dost sil, může si večer zajít na záchranářskou plesovou zábavu do katolického domu.

6. VELKÝ DĚTSKÝ KARNEVAL

Kdy? Neděle, 15.00

Kde? Horní Lhota, mateřské a rodinné centrum

Velkým dětským karnevalem to bude v neděli odpoledne žít v Mateřském a rodinném centru hornolhotských maminek v Horní Lhotě. Na programu budou různé hry, soutěže a nejlepší masky se mohou těšit na pěkné ceny. K tanci a poslechu dětem i jejich doprovodu zahraje hornolhotská kapela Rockfór. „Součástí karnevalu bude opět plyšákobraní, kde si děti budou moct vybrat hračku a rodiče tak přispět do charitativní kasičky libovolnou částkou. Výtěžek pošleme handicapovanému chlapci Jakubu Sedláčkovi ze Zbýšova," zvou pořadatelky. Pětiletý chlapec trpí problémy s pohybem i mentálním opožděním. Finanční dary jeho rodiče využijí na nákladné rehabilitační pobyty v Klimkovicích, díky kterým Jakub dělá pozvolné pokroky.