Ta bude slavnostně otevřena v pondělí v půl páté odpoledne. Na děti čekají před Zámeckým skleníkem společné úkoly, vytvoření trpasličího stromu, povídání o přírodě a trpaslících. Všichni dostanou na závěr sladkou odměnu.

„Připravili jsme pro děti nejmenší naučnou stezku v České republice a možná i ve světě. Stezka měří dvě stě metrů a je na ní sedm zastavení. Každé z nich je zastávkou u trpaslíka, který dětem připravil nejrůznější úkoly a zároveň se je snaží zábavnou formou seznámit s okolními stromy, keři a přírodninami. Celá akce se koná u příležitosti Dne životního prostředí,“ uvedla Martina Lukešová z boskovického mateřského centra.

Rodiče s dětmi se totiž velmi často sdružují v okolí kašny před Zámeckým skleníkem. Proto tam již dříve chtěli zřídit atrakce pro děti.

„Původně jsme uvažovali o herních prvcích, ale ty nám nepovolili. Už minulý rok jsme tu proto umístili čtyři trpaslíky, letos jsme je doplnili o tři další,“ doplnila Lukešová, která také naučné cedule spolu s ostatními vytvářela. „Dostali jsme od města částku deset tisíc korun, za kterou jsme zaplatili materiál. Manžel pak cedule vyráběl, já je kreslila,“ dodala Lukešová.

Martina Vašková