Podle starosty Suchého Jiřího Vyklického je na co se těšit. Akce začne v devět hodin ráno. To se zájemcům otevře zrekonstruovaná budova školy. „K vidění zde budou různé fotografie či obecní a školní kroniky. Po celou dobu výstavy bude k poslechu hrát kapela Holóbkova mozeka," vyjmenoval starosta. Příchozí si také mohou prohlédnout, jak se budova změnila třeba od doby, kdy v ní trávili svoje školní léta.

V deset hodin začne mše svatá před zvonicí. Její stáří odhadují odborníci na sto padesát let, loni byla díky dotacím kompletně zrekonstruována. „Zvonici požehná pan farář. Také tam plánujeme uložit schránku s odkazem pro budoucí generace," doplnil starosta.

Ve dvanáct hodin se program přesune do areálu penzionu U Petra. Setkají se tam bývalí učitelé a další hosté. „Vystoupí děti z mateřské školy, soubor Jakubáček z Boskovic předvede muzikál o Šípkové Růžence, své dovednosti představí také naši mladí dobrovolní hasiči. Příchozí se mohou těšit i na hudební kulisu v podání folklorního souboru Kořeňák," řekl dále Vyklický.

Pořadatelé mysleli i na děti. V zadní části zahrady u altánku pro ně bude připravená klaunská párty. V půl šesté odstartuje volná zábava, k poslechu zahraje kapela Classic Band Josefa Sekaniny. Vstup na akci je zdarma a uskuteční se za každého počasí.

K výročí školy obec vydala publikaci o dějinách obce Suchý. Zájemci si ji při oslavách mohou koupit.

MARTINA SPOUSTOVÁ