„Doprovodný program už ale začíná dopoledne. V základní škole je pro návštěvníky připravený den otevřených dveří. Přístupné bude i muzeum strašidel a muzeum veteránů. Stejně jako modrotisková dílna rodiny Danzingerových. Zajímavý program pak na příchozí čeká také v prostorách hasičské zbrojnice olešnických dobrovolných hasičů,“ lákají na čtvrteční oslavy Olešničtí.

Osázené záhony, trávník, závlaha. Práce na zámecké zahradě v Lysicích finišují.
Nový lesk zámku v Lysicích. Do finále spějí velké úpravy zahrady, podívejte se

Hlavní program pak připraví do centra města. Jako první tam vystoupí děti ze základní školy společně se žáky hudebního a tanečního oboru Základní umělecké školy Letovice. Tradičním hostem na olešnických slavnostech bývá Velký dechový orchestr ZUŠ Letovice pod vedením pana Petra Křivinky, který publiku zahraje filmové melodie.

Vystoupí také harmonikáři s cimbálovou muzikou. Hudební a taneční vystoupení doplní šermířská a kejklířská show historické skupiny Gryff. Součástí odpoledního jarmarku budou stánky s řemeslnými výrobky a také s občerstvením. Vstup na akci je zdarma.

950 let Olešnice - Svatováclavský jarmark

Program na náměstí Míru, čtvrtek 28. září

14.00 zahájení, vystoupení žáků ZŠ

14.50 vystoupení DPS ZUŠ Letovice

15.20 vystoupení harmonikářů a olešnické cimbálové muziky

16.30 vystoupení VDO ZUŠ Letovice – filmová hudba

17.40 módní přehlídka šatů z modrotisku

18.10 vystoupení šermířské skupiny Gryff

19.00 koncert Anety Langerové

20.00 kejklířská show

Doprovodný program 10.00 – 16.00, čtvrtek 28. září

Den otevřených dveří v Modrotisku Danzinger, muzeu veteránů, muzeu strašidel, hasičské zbrojnici a v ZŠ Olešnice, tvoření pro děti na faře, projížďky historickou hasičskou Tatrou, ražba pamětních mincí, doprovodný program šermířské skupiny Gryff