Neprůjezdný je v těchto dnech úsek jeden kilometr dlouhý mezi Kunštátem a Zbraslavcem. „Veškerá doprava nyní vede po objízdné trase přes Sebranice, Voděrady a Drnovice. Autobusy mohou v Kunštátě využít zkratky v ulici Zámecké. I těch se ale v další etapě oprav bude objížďka týkat,“ upozornil šéf blanenských silničářů Miloš Bažant s tím, že od devátého srpna tak budou muset cestující nastudovat pozměněný jizdní řád.

Podle Bažanta je potřeba zrekonstruovat celkem dva kilometry silnice. „Byla zcela zborcená. Ve středu vozovky a na jejím okraji jsme naměřili výškový rozdíl pětadvacet centimetrů. Musíme tam tedy provést celkovou recyklaci a udělat nové asfaltové vrstvy,“ nastínil Bažant.

Za špatný stav vozovky podle něj mohou projíždějící těžká auta a ne příliš silné podloží. Rekonstrukce bude stát deset a půl milionů korun. Tuto sumu nezaplatí Kunštátští. Silnice je totiž krajská. „Tyto miliony budou hrazeny z půjčky, kterou si vezme Jihomoravský kraj,“ doplnil Bažant.

Na bortící se vozovku upozorňovali Kunštátstí i silničáři už v minulosti. Chyběly však peníze na nákladnou opravu. „Silnice se měla opravovat už od loňského května. Padla ale vláda, takže z rekostrukce sešlo,“ sdělil starosta Kunštátu Pavel Göpfert s tím, že vozovka za Kunštátem byla v havarijním stavu. „Jsme rádi, že už tam dělníci pracují. S vedoucím silničářů jsme si říkali, že stavba začala už pět minut po dvanácté,“ upozornil starosta.

I některé ulice ve městě jsou rozkopané. Kunštátští totiž staví novou kanalizaci. Spravené vozovky tedy v budoucnu navážou i na kvalitní silnici vedoucí k sousednímu Zbraslavci.