Nová provozovna se nachází v Blansku na Smetanově ulici. „Dopoledne bude sloužit k rehabilitacím s fyzioterapeuty a odpoledne zde budou hodiny různých cvičení s lektory," uvedla ředitelka nemocnice Vladimíra Danihelková.

Přijít tam mohou všichni, kdo mají chuť procvičit různé části těla. Na výběr bude například tabata, core tréninky i funkční tréninky. „Nabídneme více druhů cvičení s lektory, přičemž si každý vybere, jaký druh tréninku je pro něj nejlepší," doplnila Danihelková. Zkušební lekce v uplynulém týdnu využilo už asi sto šedesát lidí.

Rehabilitační oddělení v blanenské nemocnici se bude rekonstruovat přibližně půl roku. Hotovo má být do léta. „Rehabilitace v nemocnici bude poté opět v provozu. Nemocvična bude vlastně rozšířením stávající rehabilitace, protože je to potřeba. Využívat se pak budou oboje prostory," řekla mluvčí nemocnice Kateřina Ostrá.

Lidé si místa na jednotlivé hodiny v Nemocvičně mohou rezervovat podobným způsobem jako ve fitcentrech, za kredity na webových stránkách. „Do budoucna chceme nabídku rozšířit o víkendové fitness pobyty. Pro jednotlivce i pro sportovní kluby v rámci soustředění. K dispozici budou mít i vířivku a saunu," dodala Danihelková.

KATEŘINA ŠTEFKOVÁ