Objížďka na Blansko při opravě státní silnice I/43 nadělala pracovníkům blanenské správy a údržby silnic nemalé problémy. Kromě poškozených silnic druhé a třetí třídy se kvůli zhuštěnému provozu poničil i most u Šebrova. Jsou na něm trhliny a díry ve vozovce. Podle průzkumů na mostě by k jeho poškození došlo i bez objížďky na Blansko. V brzké době tak řidiče čeká další částečná uzavírka silničního provozu.
Poškozeného mostu si všimli samotní řidiči. „Mělo by se s tím něco dělat. Cesta přes něj je opravdu horor. Člověk má skoro strach,“ řekla Anna Zouharová z Blanska. Most mezi Šebrovem a Blanskem dělníci opravili teprve loni na podzim. „Během odvrtů a zkoušek jsme zjistili, že při jeho opravě nastala technologická chyba. Takže jsme ji reklamovali,“ sdělil vedoucí blanenské správy a údržby silnic Miloš Bažant.
Následnou rekonstrukci mostu tak zaplatí firma D.I.S., která měla jeho opravu na starosti. „ Budeme se snažit, aby se trvanlivost nového povrchu mostu maximálně zvýšila,“ uvedl jednatel společnosti D.I.S. Richard Lang.

Více informací se dozvíte v úterním vydání blanenského Deníku Rovnost 14. srpna.