Dělníci tam během prázdnin frézovali, brousili a speciálními laky vyspravovali bukové parkety. Renovaci sportovních povrchů ohrozila silná bouře v půli července. Kvůli ní museli kompletně vyměnit i střechu školy.
„V tělocvičně se prakticky třicet let nic nedělalo, takže firma, která opravy prováděla, musela parkety vyfrézovat a pak nalakovat,“ sdělil ředitel Základní školy v Kunštátě Vratislav Sedlák. Dělníci navíc opravili omítky a celou tělocvičnu vylíčili. „Teď to tam vypadá jako nové. Možná i lepší,“ těší se z renovace Sedlák.


Podobným způsobem dělníci vyspravili i městskou sportovní halu. „Ta podlaha tam byla dvanáct let. Nalakovali ji speciálními laky a potom nově nalajnovali,“ uvedl Sedlák. Dělníci firmy Vaněrka, která opravy prováděla, zadarmo renovovali parkety v gymnastickém sále v prvním patře haly.
Opravy sportovních povrchů hradilo město. „Investovali jsme do nich formou příspěvku z městského rozpočtu,“ sdělil zastupitel Letovic Jiří Šafář. Celková suma poskytnutá na renovaci podlah se blíží tři sta padesáti tisícům korun.
Začátkem srpna bylo už nové dílo v ohrožení. Při bouři vítr poškodil střechu natolik, že zatékalo na několika místech. „Bouřka utrhla části střechy z kanadského šindele. Na doporučení odborníků jsme ji nechali kompletně vyměnit. Práce na ní skončili předvčerejškem,“ dodal Sedlák