Zařízení, které umožňuje v jedné části bazénu měnit hloubku vody od několika desítek centimetrů až téměř po dva metry funguje v blanenském bazénu už od sedmdesátých let. V té době bylo posuvné dno v krytém bazénu v celé republice technickou novinkou. „Jsou tam čtyři velké hydraulické písty, které pohybují s betonovým dnem bazénu. Kvůli stáří zařízení byly už některé díly zničené. Dno jsme tedy museli zastavit na jednom metru hloubky a na opravu počkat do léta, až bazén vypustíme," řekl jednatel Služeb Blansko Radek Snopek.

Několik měsíců tak provozovatelé blanenského bazénu nevěděli, jak je závada vážná. „Nejprve jsme si mysleli, že oprava bude náročnější a nevěděli jsme, jestli budeme mít na celou opravu peníze. Po vypuštění bazénu a zhodnocení stavu dna jsme ale zjistili, že je tam jen potřeba vyměnit některé součástky," uvedl Snopek. Oprava tak Služby Blansko stála dvě stě tisíc korun. „Tuto částku jsme zvládli uhradit sami. Teď ale jednáme s městem, zda nám opravu dodatečně neproplatí," řekl Snopek.

Oprava posuvného dna trvala asi jeden měsíc. Minulý týden už Služby Blansko bazén opět otevřeli a posuvné dno zase funguje.