Místostarosta Letovic Jiří Palbuchta sdělil, že vozovka není správně vyspádovaná. „Bude potřeba silnici zbrousit a opravit horní vrstvu vozovky," upřesnil Palbuchta.

Nutnost další opravy potvrdila i Eva Zouharová z blanenské Správy a údržby silnic. „Jakmile to počasí dovolí, uděláme kontrolní měření a na základě toho se potom domluvíme s firmou na způsobu opravy," řekla Eva Zouharová.

Nerovnost silnice není podle ní v takovém rozsahu, s jakým se museli potýkat v Blansku u průtahu městem. „Nicméně podle mého názoru tam ani nebyla použita dobrá asfaltová směs, a povrch vozovky se proto drolí," doplnila.

Komplikace a závěrečný spěch

Současné problémy mohl ovlivnit spěch s opravou silnice loni na podzim. Stavba opakovaně několik týdnů v létě kvůli komplikacím stála a nepracovalo se. Nejdříve silničáři zjistili, že jsou sítě pod cestou uloženy jinak, než měli v plánech. Po druhé se práce zastavily kvůli kanalizačnímu potrubí. Jeden druh chtěla použít firma Metrostav, která silnici opravovala, jiný chtěl ovšem Svazek vodovodů a kanalizací. Právě toto potrubí ovšem nebylo hned k dostání, a stavba se proto znovu zastavila. Práce nabraly zpoždění a bylo nutné opravu silnice uspíšit. Stihnout se totiž musela do konce roku kvůli vyúčtování peněz z evropských fondů, které na ni šly.

Zdlouhavé práce a zastavování prací v České trápily loni v létě také tamní obyvatele. I když se totiž několik týdnů nepracovalo, do ulice byl zakázaný vjezd. Tentokrát by však oprava ulice neměla být nijak dlouhá. „Pokud se ulice uzavře, tak jenom na pár dní, měla by to být rychlá oprava," doplnil místostarosta Letovic.

Krátkou opravu na několik dní potvrdila také Eva Zouharová. „Když bude hezké počasí, tak se silnice jeden den vyfrézuje a další dva dny se bude pokládat nový povrch," dodala.

MAREK OSOUCH