Na prosincovém zasedání zastupitelstva totiž projednají Blanenští návrh demolice zchátralé budovy a stavby nového krytého bazénu. „V tuto chvíli se rozhodujeme, jestli půjdeme do opravy lázní nebo je zboříme a postavíme nové. Spíš se ale přikláníme k variantě stavby nového krytého bazénu. Nechali jsme si vypracovat analýzy a zjistili, že generální oprava by byla stejně drahá jako novostavba. Ta navíc slibuje ohledně spotřeby energií úspornější provoz,“ uvedl blanenský starosta Jiří Crha.

Na tento projekt se město pokusí získat dotaci. Náklady pokryje z úvěru. „Příští rok bychom udělali projekt. Pokud půjde vše dobře, stavět by se mohlo začít příští rok na podzim. Práce mají trvat asi dva roky. Kromě sportovního bazénu počítáme také se zázemím pro rodiny s dětmi a také s wellnes,“ upřesnil Crha.

Špatný stav čtyřicet let staré budovy krytých lázní místní léta kritizují. „Okresní město má nejhorší bazén v okolí. Lidé tam nechodí nejenom kvůli zimě, ale i kvůli prostředí,“ posteskla si před časem například jedna z návštěvnic Lada Konečná.

VERONIKA NOVÁKOVÁ, JAN CHARVÁT