Podle starosty Brťova-Jenče Miloslava Svobody se budou od začátku rekonstrukce odvíjet další stavební práce v obci. „Rádi bychom konečně postavili na některých místech chodníky, ale havarijní stav silnice, která je samý výtluk, nám to prozatím neumožňuje. Dále chceme rozšířit obecní úřad o přístavbu, ale i ta je vázaná na silnici. Momentálně máme navíc často problém, aby naší vesnicí vůbec projel kamion," postěžoval si starosta.

Na stavbu nazvanou II/377 Brťov průtah přitom už úředníci vydali územní rozhodnutí a zpracovali dokumentaci pro stavební povolení. „My v současné době zajišťujeme vydání stavebního povolení na kanalizaci, která bude uložena v tělese plánované silnice," přiblížil vedoucí blanenské oblasti Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Miloš Bažant.

Začátku stavbu však podle něj brání nevyřešené majetkoprávní vztahy. „Potřebné vydání stavebního povolení na samotnou komunikaci komplikuje to, že někteří vlastníci pozemků trvali na výkupu dotčených částí pozemků ještě před jeho uskutečněním. Navíc jsme se s obcí dosud nedokázali shodnout v otázce výsledného financování kanalizace. I proto si momentálně nedokážu představit, že bychom začali stavět ještě letos. Žádný bližší termín si teď netroufám odhadovat," nechal se slyšet Bažant.

Stavební náklady by se měly na základě předběžného rozpočtu pohybovat kolem dvaačtyřiceti milionů korun. „Rekonstrukce silnice bude trvat přibližně čtyři měsíce," doplnil Bažant.