Podle místostarosty Boskovic Petra Malacha práce začnou třetího října, hned po Husích slavnostech. Od čtrnáctého července se totiž v kině začne promítat a město nechtělo letní sezonu omezit. „V této etapě začneme rekonstrukcí sítí pod hledištěm. Dnes již nikdo neví, kudy přesně kabely vedou, takže oprava může být složitější. V celém kině vyměníme lavičky na sezení, které budou ze dřeva. Kapacita míst na sezení se tak zvýší na zhruba tři tisíce diváků," popsal Malach.

Letní kino v Boskovicích. Ilustrační foto.Zdroj: DENÍK/Jan Charvát

Na opravy, které potrvají až do jara příštího roku, radnice vyčlenila dva miliony korun z rozpočtu města. „Na přelomu roků 2017 a 2018 by mělo být budováno zázemí, které zahrnuje šatny, pokladnu, sociální zařízení a technické místnosti pod plátnem. U hlediště by měl vzniknout také prostor pro tancování," nastínil Malach.

Celá obnova letního kina bude rozdělená do tří etap a bude stát do dvaceti milionů korun. Hotovo má být do dvou až tří let. „Bude záležet na finančních možnostech. Zkoušíme také sehnat peníze z jiných zdrojů. Již jsme oslovili například ministerstvo kultury," přiblížila místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková.

Před časem město v amfiteátru kina opravilo pódium pod plátnem a celý areál nechalo oplotit.