Právě v těchto dnech totiž dělníci pracují na druhé etapě jeho rekonstrukce, jejíž dokončení je naplánováno do konce listopadu.
Rekonstrukce začala už v minulém roce. Budova se zatím dočkala nového hlavního vchodu do sálu, kde v současné době pokračují práce na rozšiřování vstupního traktu. Kulturní dům dostane také novou omítku a dělníci rovněž vymění všechna stará okna za nová plastová.

Opravné práce neminou ani restauraci při kulturním domě. Tam dělníci dokončí venkovní terasu, na které na náklady černohorského pivovaru vznikne dřevěná zastřešená pergola, nová dlažba a zábradlí.

Práce na vylepšování kulturního domu by měly dělníkům zabrat ještě několik měsíců. „Chtěli bychom jej otevřít koncem listopadu. Při té příležitosti by se tam měl uskutečnit vánoční koncert s Moravankou. Pokud to vyjde, bude koncert přenášet i brněnský Český rozhlas,“ popsal starosta Kunštátu Pavel Göpfert.

Loňské opravy budovy, kde se budou odehrávat kulturní akce, stály dohromady sedm milionů korun. Letošní etapa je vyčíslena na pět a půl milionu. Město však nebude muset všechno platit ze své pokladny, protože větší část potřebných peněz použije ze získaných dotací. „Dostali jsme státní dotaci čtyři miliony korun, zbylý milion a půl zaplatíme z peněz města,“ vysvětlil Göpfert.

Ilona Dobrovolná