Navíc někteří lidé, kteří v Šebetově přestupují na další autobus nebo dojíždějí do tamního zdravotního střediska, nechávají v silnici zaparkovaná auta. „Naproti poště chceme proto udělat také odstavnou plochu pro dvanáct aut, aby v silnici nepřekážela," upřesnil Čížek.

Obec podle něj už jednala s majiteli dotčených nemovitostí a jejich připomínky zapracovala do příprav. „Měli jen drobné náměty, například chtěli vědět, jestli se jim při opravě nezamezí v přístupu do vjezdů u jejich domů. Chtěli jsme znát stanovisko lidí dříve, než požádáme o územní rozhodnutí, aby se pak náš záměr nekomplikoval," upřesnil šebetovský starosta.

Ještě dříve, než se Šebetovští pustí do proměny křižovatky, nechají v úseku opravit vodovod a kanalizaci. Ta je podle Čížka z velké části původní. „V blízké době požádáme o územní řízení. Snad se nám povede křižovatku opravit do dvou let. Chceme také podat žádost o dotaci," upřesnil Čížek.

Podoba stávající křižovatky ale vyhovuje například Ivovi Grundovi ze Šebetova. „Jezdím autem, a když si člověk dává pozor, nepřijde mi to tam nebezpečné. Nepřehledné je to nespíš zejména pro řidiče autobusů," uvedl Grund.