Němčičtí se zaměří především na horní část obce. „Jedná se lokalitu vedoucí od kulturního domu směrem k Ludíkovu. Tedy místo, kde se nachází mnoho rodinných domů. Jejich obyvatelé náš záměr rozhodně vítají, každý chce, aby okolí jeho bydliště bylo reprezentativní," uvědomuje si němčický starosta Pavel Sadecký.

Jedná se o cesty, jejichž poslední oprava spadá do sedmdesátých let minulého století. „Takové stáří musí být na asfaltu vidět vždycky. Projevuje se především výtluky a mnoha prasklinami," přiblížil Sadecký.

Úpravě povrchu bude předcházet výměna vodovodních přípojek. „Jedná se hlavně o cesty v zabydlené části obce. Lidi to možná částečně limitovat bude, ale řidiči projíždějící naší obcí si toho ani nevšimnou. Žádnou uzavírku proto rozhodně neplánujeme," sdělil Sadecký.

Se začátkem prací počítá ve druhé polovině letošního roku, pravděpodobně už o letních prázdninách. „Rozdělíme je na dvě etapy. První přijde na řadu letos. Nebude ale v našich silách zvládnout opravit všechno, akce proto bude pokračovat i v následujících dvou až třech letech," oznámil němčický starosta.

Náklady musí Němčičtí pokrýt z vlastního rozpočtu. „Je to velmi hrubý a předběžný výpočet, ale budou se pohybovat někde mezi čtyřmi a pěti miliony korun. Určitě se pokusíme najít a získat nějakou vhodnou dotaci, ale případně si poradíme i bez ní," dodal Sadecký.