Opravy budou pokračovat i v příštím roce. Boskovičtí radní na svém posledním zasedání schválili novou soutěž na veřejnou zakázku. „V návrhu rozpočtu pro příští rok počítáme na opravu koupaliště ještě s pěti miliony sedmi sty tisíci korunami. Za ně bychom chtěli opravit především vstupní budovu do areálu koupaliště, kde jsou i toalety. Dále pak okolí nového bazénu doupravit tak, aby bylo opravdu reprezentativní,“ přiblížil plány starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek s tím, že tato část oprav bude hrazena pouze z městské pokladny.

Rozpočet na hlavní část rekonstrukce se vyšplhal na bezmála dvaasedmdesát milionů korun, přičemž polovinu z této částky radní pokryjí z dotací evropských fondů.

Do minulého kola soutěže o tuto veřejnou zakázku se přihlásili jen tři zájemci. Z čehož dvě nabídky byly podle Dohnálka mimo možnosti Boskovických a třetí nabídka byla neúplná. „Předpokládáme, že nyní už s dodavateli najdeme společnou řeč a předávku pracoviště dotáhneme do konce po schválení rozpočtu. Počítáme že to bude k sedmému lednu 2010,“ dodal Dohnálek.

Kromě úpravy vstupní budovy, kde dělníci opraví dlažbu, omítky a okna, dostane nový kabát i budova pro plavčíky a úpravna vody. Celý areál obtočí také nový plot a vedle bazénu vysejí zahradníci trávu. Přibude i nový kurt pro plážový volejbal. „Všechny doprovodné práce včetně rozsáhlé rekonstrukce bazénu by měly být hotovy nejpozději k patnáctému květnu příštího roku. Prvního června bychom chtěli otevřít. Moc bych si přál, aby boskovické koupaliště nebylo koupalištěm jednadvacátého století, ale těch dalších,“ glosoval přeměnu plaveckého areálu v Červené zahradě starosta.

Už příští léto by se tedy Boskovičtí měli osvěžit v moderním areálu s plaveckým bazénem, kde si plavci užijí osmi pětadvacetimetrových drah. V Červené zahradě myslí i na relaxaci a zábavu. Chybět tak nebude například tobogán a brouzdaliště se skluzavkou pro děti.