První den uzavírky se zatím obešel bez výrazných komplikací. „Ve směru od Brna je objezd zavřený. S náklaďákem jsem tak musel po Masarykově ulici. Bylo to bez problémů. Žádné kolony se netvořily. Jen mě zaráží, že průtah je hotový několik let a už se řeší další reklamace. Stál tolik peněz, tak by měl něco vydržet,“ podivil se Vladimír Vaněk z blanenské místní části Klepačov.

Podle jiných má kruhový objezd další nedostatky. „Když už ho budou opravovat, měli by opravit i spád od přechodu ke kanálové vpusti. Když zaprší, přechod je pod vodou a kanál nad vodou,“ okomentoval situaci na sociální síti například Josef Hebelka.

Kruhová křižovatka zůstane ve směru jízdy z centra města v obou etapách pro veškerou dopravu průjezdná. Zachovaný bude také průchod pro pěší. Objízdná trasa pro dopravu ve směru do centra povede přes Masarykovu ulici a částečně i ulicemi Antonína Dvořáka a Mahenova.

Dopravu v dvacetitisícovém Blansku však mohou v příštích dnech a týdnech zkomplikovat opravy na silnici I/43 v blízkosti Kuřimi a později také u obce Lažany. Na hlavním tahu v regionu se už nyní tvoří několikakilometrové kolony. Část řidičů proto může zvolit trasu přes Blansko. „Situaci zatím monitorujeme a budeme vyhodnocovat,“ uvedla v úterý policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Ještě necelé dva týdny potrvá částečná uzavírka kruhového objezdu v Letovicích. Tam vedla objízdná trasa přes centrum města a komplikovala provoz. „Bohužel, jiná objízdná trasa nebyla možná. Provoz v centru je kvůli opravám kruhového objezdu velmi komplikovaný, ale musíme to vydržet. Doufám, že na opraveném úseku se dlouhá léta nebude muset nic řešit. Je to páteřní tah,“ řekl starosta Letovic Petr Novotný.