„Nyní jsem řadovým občanem Černé Hory. Má to i své výhody. Člověk není pod tlakem, nikdo vás neuráží a nehází klacky pod nohy,“ poznamenal s úsměvem pětasedmdesátiletý Hlavička. O tom, že o post starosty nebude pro příští volební období bojovat, avizoval Hlavička již před volbami. Novou místostarostkou městyse je Naděžda Šabrňáková (KSČM), která v této pozici střídá Miloše Bažanta.

Ondřeji Měšťanovi dalo při tajném hlasování důvěru v prvním kole sedm z jedenácti zastupitelů. O pět hlasů méně dostal Jiří Vladík (SNK – Vesnice). „Povolební jednání naznačila, že bych mohl být starostou, jenže v politice není nic dopředu jasné. Ale tajné hlasování mě docela překvapilo. Čekal jsem, že bude těsnější. V Černé Hoře je potřeba do konce dotáhnou řadu věcí, na které se chceme zaměřit. Vodovod, kanalizace, fotbalové hřiště, koupaliště a další,“ řekl Měšťan.

Místostarostku Naděždu Šabrňákovou zvolili Černohorští až na druhý pokus. V první kole totiž dostala stejně jako Darek Sejbal (SNK – Občané Černé Hory) čtyři hlasy, dva zastupitelé hlasovali pro Jiřího Vladíka, jeden pro Jitku Bartošovou (SNK – Městy pro všechny) a jeden hlasovací lístek byl neplatný.Ve druhém kole tajné volby už Šabrňákovou podpořilo šest zastupitelů.

Finanční výbor povede v Černé Hoře nově senátor Jozef Regec, který získal podporu šesti zastupitelů. Dva byli proti jeho volbě a tři se zdrželi hlasování. V čele kontrolního výboru stojí Jitka Bartošová.