„Začínáme v jednu odpoledne. První závodníci vyrazí na lávku ve dvě hodiny," uvedl za pořadatele z olomučanského sboru dobrovolných hasičů Petr Smolen.

Olomučanští vypsali dvě kategorie. Třicet centimetrů širokou a přibližně třicet metrů dlouhou lávku se pokusí přejet na kolech jednotlivci a dvojice na trakaři. Věk nerozhoduje. Závodí se na vlastní nebezpečí a startovné je padesát korun, „Nyní už máme přihlášeno zhruba padesát závodníků. Registrace je možná i na místě, a proto čekáme, že lidí bude minimálně dvakrát tolik," poznamenal Smolen.

Oproti loňsku se tentokrát pojede pouze jedno kolo, protože dvě kola byla podle Smolena zdlouhavá.

Kromě recesistické soutěže čeká návštěvníky u Bahňáku také mnoho doprovodných akcí pro děti i dospělé. „Připravíme skákací hrad, malování na obličej či střelbu z luku. Zájemci se pak mohou za poplatek proletět i vrtulníkem," dodal Smolen. V sedm hodin večer pak začne taneční zábava se skupinou Velvet.

Loni lávku bez koupele přejeli jen dva lidé. O vítězi rozhoduje čas, případně počet ujetých metrů. „O podobné akci už se u nás mluvilo delší dobu. Nikdo ale nevěděl, jak to technicky udělat. Loni jsme to vyzkoušeli a vypadá to, že se to chytlo. Tehdy jsem jel jako první a snažil jsem se to ostatním předvést. Letos zajišťuji bezpečnost, aby měl každý helmu a záchrannou vestu. Nevím tedy, jestli budu mít čas soutěžit, ale doufám, že ano," uvedl Martin Raibl.

Kromě dobrovolných hasičů bude na bezpečnost závodníků dohlížet i záchranná služba.

DOMINIK ABSOLON