Olešničtí hasiči si zaslouží lepší zázemí. O tom je přesvědčený tamní starosta Zdeněk Peša. „Chceme tak poděkovat hasičům, že nám jsou oporou. Hasičská zbrojnice byla při povodni první na ráně. Hasiči tak tak stačili vyjet s auty a vytáhnout ven čerpadla a další náčiní. Voda se dostala také pod základy, takže jsme od té doby museli budovu vysoušet, otloukat tam omítky a provádět další opravy,“ popsal Peša.

V těchto dnech zbrojnici ovládla rozsáhlá rekonstrukce. Dělníci tam dokonce i přistaví nové prostory. Na opravy a úpravy padnou dva miliony tři sta tisíc korun.

„Musíme rozšířit zázemí pro výjezdovou jednotku. Postavíme tak novou šatnu, protože hasiči mají dosud skříňky s oblečením mezi auty v garáži. Dále přibude dílna, která dosud chyběla,“ pokračoval Peša s tím, že hasiči musí na zásahových autech provádět pravidelnou údržbu. V garážích se tak uvolní prostor, a když hasiči vyjedou s auty ven, může se tam bavit na dvě stě padesát lidí při různých závodech, soutěžích a společenských akcích.

Rekonstrukce počítá také s osvětlením či novými podlahami. „Dále vyměníme střechu, okna, dveře i vrata u všech garáží a uděláme na budově novou omítku,“ dodal starosta.