Podle olešnického starosty Zdeňka Peši byl válečný hrdina Zdeněk Škarvada pro mnoho obyvatel Olešnice velkým vzorem. „Byl to velmi skromný člověk. Od roku 1990 byl čestným občanem Olešnice a každý rok sem pravidelně jezdil," řekl Peša s tím, že jako bývalý olešnický žák uděloval nejlepším absolventům olešnické základní školy ocenění. „Pohár nejlepším olešnickým žákům poprvé udělil v roce 2000 a od té doby se tohoto oceňování vždy posledního června pravidelně účastnil," uvedl Peša.

Do Olešnice ale pravidelně jezdil také na podzim. „Na Dušičky zde navštěvoval hrob svojí rodiny," řekl Peša s tím, že pohřeb válečný hrdina v Olešnici mít nebude. „Jeho ostatky tady ale budou s největší pravděpodobnosti pochované," řekl olešnický starosta.

Zdeněk Škarvada už v Olešnici dlouhá léta nežil. S rodinou se po dostudování střední školy přestěhoval do Ostravy. Přesto mu Olešničtí v těchto dnech uspořádali pietní vzpomínku v tamním kině.

„Při ní jsme už od pondělního rána promítali dětem ze základní školy dokumentární film, který o generálu Škarvadovi natočila televize. Pro veřejnost pietní vzpomínku s promítáním filmu uspořádáme v úterý o půl osmé večer," řekl Peša.

Zdeněk Škarvada na Hurricanu Mk.IIA NN–U.