Nové mantinely postavili z modernějšího materiálu. „Rozhodně vydrží déle, protože jsou z pevného plastu a ukotvené na pozinkované konstrukci. Navíc jsou vyšší a tím pádem i bezpečnější," zhodnotil Peša.

Se zaplacením rekonstrukce Olešnickým pomohla dotace. „Získali jsme čtyři sta tisíc korun z ministerstva pro místní rozvoj, jako součást Programu pro rozvoje venkova. Sami jsme museli přidat asi sto sedmdesát tisíc korun," vypočítal olešnický starosta.

Pár desítek metrů vedle kluziště stojí tenisový kurt. „Díky dotaci z Jihomoravského kraje, která činila sto šedesát tisíc korun, jsme jej od května začali rekonstruovat. To znamenalo udělat hlavně ohrazení a oplocení kurtu," uvedl Peša.

Dříve se podle něj o kluziště starali zejména mladí sportovci. „Dnešní mládeži bych v tomto příliš nevěřil, proto počítáme s tím, že o oba sportovní areály bude pečovat město," poznamenal starosta a dodal, že je opravili především pro lidi z Olešnice. Když k tomu ale bude prostor, klidně si můžou přijet zasportovat i přespolní.