Na opravu olešnického zdravotního střediska tamní radní pamatují v rozpočtu každý rok. V následujícím období do něj chtějí investovat ve větším rozsahu. Opravit střechu, sociální zařízení, vyměnit okna a topení. „Pro příští rok plánujeme na zdravotním středisku opravy za dva a půl milionu korun. Počítáme s dotací z intervenčního fondu ve výši téměř jednoho a půl milionu korun,“ přiblížil starosta Olešnice Zdeněk Peša.

V současné době radní čekají na vyjádření úředníků z dotačního fondu, které obdrží třináctého června. Že by dotace na opravu zdravotního střediska do Olešnice nedorazily, se starosta Peša nebojí. „Vyjádření z intervenčního fondu je jen formalitou. Náš plán máme schválený, takže nevidím důvod, proč bychom dotaci nedostali,“ je si jistý Peša. Dodal, že město se každý rok snaží vzhled střediska něčím vylepšit.

„Každoročně do oprav investujeme nemalé peníze. Podotýkám, že částky na opravy zdravotnického zařízení jsou vždycky významně vyšší než částky za pronájem tamních prostor,“ dodal starosta.

Radní po schválení dotace počítají s výměnou oken a střechy. Nové by mělo být i vytápění celé budovy. Na řadu přijdou i nové zvukotěsné příčky mezi jednotlivými ordinacemi.

„Při ošetřování musíme myslet na to, co řekneme a jak nahlas. Protože v čekárně je všechno slyšet. Není to příjemné. Myslím, že výměna příček je dobrý nápad. Zvýší se soukromí pacientů,“ myslí si praktický lékař Břetislav Zatloukal, který má ordinaci na olešnickém zdravotním středisku.

Dvorek u dětské ordinace navíc radní chtějí upravit na malé dětské hřiště. Prostor by mohly využít maminky, které čekají s dětmi na vyšetření. „Někdy je pobyt v čekárně pro děti náročný. Hračky, co pro ně máme nachystané, nestačí. Hřiště by jim tak pomohlo ukrátit dlouhou chvíli,“ myslí si dětská lékařka Kateřina Bednaříková.

Lidé se ve zdravotním středisku dočkají i opravy sociálního zařízení. Nový kabát by měly dostat také čekárny. „Naše středisko je centrem lékařské péče pro celé okolí Olešnice. Co se týče vybavení ordinací, to mají na starosti přímo lékaři. My máme v režii samotnou budovu,“ dodal Peša s tím, že součástí oprav bude i bezbariérový příjezd pro maminky s kočárky a úprava převlékáren na gynekologickém oddělení.