Osmibytový dům s výtahem by měl stát v klidové zóně na kraji obce. „V každém bytě plánujeme předsíň, kuchyňku, sociální zařízení, koupelnu a obývací pokoj. Centrální klubovna bude pro všechny,“ nastínil záměry zastupitelů starosta Olešnice Zdeněk Peša.

V obci už deset let stojí dům s pečovatelskou službou, na jehož provozu se podílí pracovníci z blanenské oblastní charity. „Spolupráce mezi obcí a charitou funguje dobře. Chtěli bychom ji využít i při provozu domu pro zdravotně postižené, který do budoucna chystáme,“ řekl Peša.

Starších a nemohoucích lidí každým rokem přibývá. Navíc je pro ně obvykle těžké zvyknout si na nové prostředí. „V blízkém okolí podobné zařízení není, plánovaný dům by tak mohli využívat i lidé z okolních obcí. Zůstali by tak v prostředí, které znají,“ doplnil další důvod plánované stavby Zdeněk Peša.

Projekt zastupitelé chystají už třetí rok. Jestli dům skutečně postaví, závisí na tom, zda se úředníkům podaří sehnat dostatek peněz na stavbu. „Vím o o několika lidech, kteří toto zařízení ve městě využili. Nebojím se, že by o ně nebyl zájem,“ uzavřel olešnický starosta.

JANA NAVRÁTILOVÁ