Prostor bývalé nářaďovny ve dvoře kulturního domu nechalo vedení Olešnice celkově zrekonstruovat. „Objekt je nově zateplený, topí se tam lokálními plynovými topidly, takže prostor se dá rychle vytopit. Je vybavený novým nábytkem a má také vlastní kuchyň, ve které je sporák, lednička i mikrovlnná trouba," popsal starosta Olešnice Zdeněk Peša. Kuchyně je i vybavená nádobím. Počet míst k sezení u stolů je padesát. „Navíc je objekt v těsné blízkosti kulturního domu, takže je možné využívat jeho sociální zařízení," řekl Peša.

Sloužit bude nová klubovna podle olešnického starosty různým účelům. „Dříve jsme tu podobnou klubovnu měli, byla ale přímo v prostorách kulturního domu a nyní ji využíváme pouze v plesové sezóně. Lidé tak v podstatě přišli o možnost pořádání například svateb nebo jiných rodinných oslav ve staré klubovně a to se jim nelíbilo. Proto jsme se rozhodli zřídit klubovnu, ve které bude možný celoroční provoz," vysvětlil olešnický starosta.

Kromě soukromých rodinných akcí ale mohou Olešničtí novou klubovnu využívat i jinak. „Máme tady jedenáct spolků, z nichž jen některé mají své vlastní klubovny. Nový prostor u kulturního domu tak mohou využívat právě ty spolky, které by se jinak neměly kde scházet. Mohou zázemí využívat na své nejrůznější schůze, setkání a jiné akce," uvedl starosta Olešnice.

Na stavbu nové klubovny získali Olešničtí dotaci od Místní akční skupiny Boskovicko PLUS. „Čtyři sta devadesát tisíc korun pokryla dotace. Celkem stavba klubovny stála asi jeden milion sto tisíc korun. Zbytek doplatilo město ze svého rozpočtu," doplnil Peša.