Podle předsedy olešnického fotbalového klubu Jana Šafaříka budou nové šatny větší. „Po úpravách zde bude zázemí nejen pro hráče, ale i pro rozhodčí. Také se oddělí část pro muže a pro mládež," řekl. Členy olešnického fotbalového klubu jsou i žáci a dorost. Když trénovali všichni zároveň, kapacita sprch nestačila. „Sprch zde bude více. Veškeré prostory šaten budou rovněž vytápěné," vysvětlil starosta Olešnice Zdeněk Peša.

Budova bude hezčí i zvenku. „Kromě funkčních úprav se věnujeme i těm estetickým. Mladí fotbalisté – dorostenci, zde mají prázdninovou brigádu a opravují fasádu. Stěny budovy budou penetrovat a také provedou nový nátěr," uvedl Peša. Zároveň v areálu hřiště dělníci opravují opěrnou zeď.

Patnáct let staré kabiny ale nebudou sloužit jen pro převlékání a sprchování fotbalistů. Vedení města příští rok plánuje v podkroví postavit ještě posilovnu. Současné celkové úpravy podkroví budovy budou stát čtyři sta tisíc korun. Napůl se o náklady rozdělí svými dotacemi město Olešnice a Jihomoravský kraj. Na dalších čtyři sta tisíc z rozpočtu města přijde nová opěrná zeď hřiště.

MICHAELA REISIGLOVÁ