O olešnický svah stoupá zájem. „Je to tu jako v mraveništi. Lyžařský vlek vyhází za hodinu tisíc dvě stě lidí,“ uvedl správce areálu Pavel Hlaváček. Sjezdovky lyžaři i snowboardisté podle něj sjíždějí celý den, od osmi do jednadvaceti hodin. „Od svátků jsme se nezastavili,“ podotkl Hlaváček.

Kvůli zvyšujícímu se počtu návštěvníků chystají Olešničtí prodloužit vlek o osmdesát metrů. „Jen to nás přijde alespoň na půl milionu korun,“ míní Hlaváček. Podle něj bude potřeba ještě rozšířit svah v místě, kde v současnosti lyžaři vystupují z vleku. U sjezdovky vyroste také další restaurace. „Hosté z ní budou hledět prosklenou stěnou na areál, nebude tam chybět ani krb,“ přiblížil správce.

Za zkvalitnění služeb ve Ski areálu bojuje i olešnický starosta Zdeněk Peša. „Určitě zažádáme o dotace. V tuto chvíli ale nemáme ani projektovou dokumentaci. Byli bychom rádi, aby novinky využili lyžaři už příští sezonu. Stane se tak ale spíš do dvou let,“ míní Peša. Podle něj míří díky Ski areálu v zimě do městečka plno turistů.

Pokrývka svahu je v Olešnici bohatá. Pokud bude počasí nepříznivé a nezasněží, mají k dispozici děla, která vyrábí sníh technický. Podle Hlaváčka tak vydrží bílá nadílka na olešnickém svahu do konce sezony.