Osmibytový dům s výtahem má stát v klidové zóně na kraji Olešnice. „V každém bytě počítáme s předsíní, kuchyňkou, sociálním zařízením, koupelnou a také s obývacím pokojem. V domě také bude pro všechny společná klubovna,“ nastínil záměry zastupitelů starosta Olešnice Zdeněk Peša.

V městečku už deset let stojí dům s pečovatelskou službou, na jehož provozu se podílí pracovníci z blanenské oblastní charity. „Spolupráce mezi obcí a charitou funguje dobře. Chtěli bychom ji využít i při provozu domu pro zdravotně postižené, který do budoucna chystáme,“ nastínil plány Olešnických starosta Peša.

Starších a nemohoucích lidí každým rokem přibývá. Navíc je pro ně obvykle těžké zvyknout si na nové prostředí. „V blízkém okolí podobné zařízení není, tento dům by tak mohli využívat i lidé z okolních obcí. Zůstali by tak v prostředí, které znají,“ doplnil další důvod připravované stavby Zdeněk Peša.

Na projektu pracují zastupitelé již třetí rok. Jestli dům pro postižené v Olešnici skutečně postaví, záleží na tom, zda se úředníkům podaří sehnat dostatek peněz na stavbu. „Vím o několika lidech, kteří by toto zařízení ve městě rádi využili. Nebojím se, že o tuto službu nebude zájem,“ uzavřel olešnický starosta Zdeněk Peša.

JANA NAVRÁTILOVÁ