Smrákat se nedávno začalo i nad náhradní okleštěnou variantou v polovině října. Pořadatelé však nechtějí letitou tradici přerušit a rozhodli se fanouškům festival nabídnout alespoň v on-line verzi na internetu. Ovšem bez publika.

Z areálu sokolské zahrady se festival přesune na pódium do kulturního domu. Tam budou jen účinkující, které bude snímat kamera a pořadatelé.

„Pevně věříme, že se podaří alespoň tento on-line přenos. I když nevíme, jaká opatření kvůli epidemii koronaviru ještě přijdou. Uděláme však maximum, aby Olešnická kytka byla alespoň formou streamu,“ řekl za pořádající Trampskou osadu Zmijáci Jakub Slavíček.

Odkaz na stream, který se má uskutečnit v sobotu 17. října od čtyř odpoledne, bude na webových stránkách festivalu. A také na facebookovém profilu trampské osady. „Na Olešnické kytce letos vystoupí písničkář Aleš Petržela, který pochází z Blanska, českobudějovický Spolektiv a brněnský F.T. Prim. Závěr bude patřit kapele Poutníci. Ta letos slaví půl století na scéně, upřesnil Slavíček.