Cyklovýlet vede každý rok po obcích mikroregionu Malá Haná. Má tak devět zastavení, v každé obci je připravené občerstvení nebo možnost navštívit nějaké zajímavé místo. Obce se v pořádání střídají, letos byl start i cíl ve Světlé, kde se také konal bohatý doprovodný program. „Zájmem lidí jsme byli zaskočeni, při prezentaci jsme byli doslova zavaleni cyklisty. Ale samozřejmě nás to těší. Na tak velkou účast mělo zřejmě vliv to, že bylo pro cyklovýlet ideální počasí a že jsme akci hodně propagovali i na internetu, kde se nám přihlásilo přes sto lidí," shrnul starosta Světlé Jiří Cikánek. S letošním ročníkem je spokojený. „Velký dík patří všem, kteří při organizaci pomáhali," vzkázal.

Mezi účastníky cyklovýletu byli hlavně rekreační cyklisté, často s dětmi. Nejde totiž o závod, ale o projížďku po obcích Malé Hané. V pelotonu jel ale i senátor Jozef Regec, dříve profesionální cyklista s řadou mezinárodních úspěchů, či Josef Zimovčák, několikanásobný mistr světa v jízdě na historickém vysokém kole.

Téměř žádný ročník cyklovýletu zatím nevynechal Jiří Bohatec z Drválovic. „Letos krásně vyšlo i počasí, je to výborná akce. Vůbec mi nevadí, že se každý rok projíždí stejné obce, rád se podívám, co je kde nového," mínil cyklista se startovním číslem 49.

Na zhruba třiačtyřiceti­ kilometrovou trasu se potřetí vydala Zuzana Kouřilová z Velkých Opatovic. „Jedeme s manželem, akce nás moc baví. Jsou krásné zastávky, nádherná trasa. Líbí se mně, že se setkáme i se spoustou známých, popovídáme si. Letos je tak mimořádný zájem, že se na nás ani nedostala knížečka, do které se sbírají razítka, ale to nám vůbec nevadí," řekla žena. Ta si nejvíc užívala zastávku ve Velkých Opatovicích, kde obdivovala výstavu jiřin v kartografickém centru. „Ta aranžmá z květin v kočárcích jsou nádherná," dodala.