Členové sdružení snahu o zastavení stavby sportovní haly nevzdávají. Podle svého předsedy Oldřicha Grulicha se odvolali ke krajskému soudu a na boskovickou radnici připravují sousedskou žalobu. „Rozhodnutí blanenského soudu mě nemile překvapilo. Myslím, že v návrhu na vydání předběžného opatření byly zásadní věci, takže nechápu, proč to smetli ze stolu. Soud však byl jiného názoru. Odvolali jsme se ke Krajskému soudu do Brna," řekl Grulich.

Sousedská žaloba

Další kroky sdružení upřesnit nechtěl. „Nevzdáváme se a bojujeme dál. Sportovní halu před našimi domy prostě nechceme. Náš právní zástupce připravuje na město sousedskou žalobu. Víc vám k tomu neřeknu, obraťte se na našeho advokáta," dodal Grulich.

S advokátem Tomášem Krejčím, který boskovické sdružení Obzor zastupuje, se Blanenskému deníku Rovnost nepodařilo spojit. Včera ani předevčírem nebral telefon.

Že soud návrh na vydání předběžného opatření, který podalo sdružení Obzor, zamítl, potvrdil také tajemník boskovické radnice David Škvařil. „Soud své rozhodnutí odůvodnil tím, že z předložených materiálů nevyplynulo, že by v blízké době hrozily nějaké vážné škody na majetku členů sdružení, jak v návrhu uváděli," upřesnil Škvařil.

Boskovický tajemník dále uvedl, že soud nepotvrdil ani domněnku občanského sdružení, že město hodlá porušit povinnosti stanovené stavebním povolením. „Soud odmítl také obavy sdružení, že stavební úřad nebude průběh výstavby dostatečně kontrolovat," dodal Škvařil s tím, že o tom, že by se sdružení proti rozhodnutí Okresního soudu v Blansku odvolalo, neví. Stejně jako o tom, že už by na město sdružení podalo žalobu.

Členové sdružení Obzor, kterých je v současnosti zhruba sedmdesát, poukazovali na to, že stavba sportovní haly poškodí jejich domy v ulici Bílkova. „Lidé, kteří bydlí v okolí místa nové haly, se bojí, že stavba sportoviště znehodnotí jejich nemovitosti. A také znepříjemní život v této lokalitě. Nechtějí mít před okny dvanáct metrů vysokou novostavbu," řekl před časem advokát Obzoru Tomáš Krejčí.

Práce pokračují

Boskovického starostu Jaroslava Dohnálka snaha Obzoru nezneklidňuje. „Ze zákona mají na žalobu samozřejmě právo. Já se jí však budu zabývat teprve v případě, že se ke mně dostane konkrétní oznámení. Do té doby to ani na zahájené práce nemá žádný vliv," řekl Blanenskému deníku Rovnost nedávno Dohnálek.

Staveniště už koncem října přebrala společnost Imos, která má halu postavit do poloviny prosince příštího roku.

´Na stavebním pozemku jsou hromady hlíny a zčásti vykácené keře. „Zatím tam jsou jen hromady hlíny a vykácených pár stromů a keřů. Nic se tam neděje. Myslím si, že stavět halu pro dva tři druhy sportů je zbytečné. Nevěřím, že bude využitá," řekl Pavel Jírů, který bude mít halu přímo před okny.

Jírů je také členem občanského sdružení Obzor. Šanci na zastavení stavby haly však vidí jako velmi mlhavou. „Naděje umírá poslední. Zkoušíme stavbě haly zabránit, ale je to zřejmě boj s větrnými mlýny. Ve hře je totiž obrovský balík peněz a čelit armádě právníků je těžké. Každopádně se nevzdáváme," uzavřel muž.