Tam využili například budovu bývalé pošty, kde vytvořili zázemí filmové policejní stanice. „Adamov má svou polohou v hlubokém údolí jedinečnou atmosféru, která nám pomohla pocitově se přenést v místě, aniž by formálně vybočovala z poetiky severních Čech,“ uvedl Olmo Omerzu.

Film je o klučičím přátelství, dobrodružství a velké svobodě. Typický outsider čtrnáctiletý Mára, kterého hraje Tomáš Mrvík, a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš (Jan František Uher) podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku (Eliška Křenková). Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí.

Filmaře v ulicích města před časem při práci sledoval například Lukáš Malý z Adamova. „Dosud se v televizi objevovalo pouze adamovské okolí, jako je Nový hrad areál Staré huti nebo Švýcárna. Jakákoliv atraktivnost, mezi kterou je i filmová turistika, je pro Adamov skvělá. Uvidíme jestli se naše město objeví v budoucnu i v nějakých dalších filmech,“ řekl muž.

V Adamově Olmo Omerzu natáčel už před osmi lety. Tehdy se jednalo o studentský film Příliš mladá noc, kterým režisér zakončil studia na filmové fakultě FAMU. Byl to středometrážní snímek o ztrátě iluzí a propustnosti hranic mezi dětstvím a dospělostí.

Filmový štáb nedávno na Blanensku navštívil také zámek v Rájci-Jetřebí. Natáčel tam scény do snímku režiséra Jiřího Vejdělka s názvem Poslední aristokratka. Předlohou mu byla kniha Evžena Bočka. „Na zámku měli filmaři čtyři natáčecí dny. Točilo se v jeho přízemí,“ uvedla kastelánka Jana Kopecká. Poté filmaři zamířili na zámek v obci Jaroslavice na Znojemsku a Milotice na Hodonínsku.