Soutěž se letos konala už pošesté. „Přihlásila mě do ní kamarádka ze střední zdravotnické školy, která minulý ročník vyhrála," prozrazuje sestra kardiologické ambulance.

Do finále se probojovala přes dvě předchozí kola. „Prvním i druhým prošla díky SMS, které jí posílali lidé. Třetí, finálové kolo se uskutečnilo dvanáctého února v Praze jako součást programu 7. reprezentačního plesu sester," přibližuje klání mluvčí blanenské nemocnice Kateřina Ostrá.

V Praze už vítězky vybírala desetičlenná porota. Její členové finalistkám přidělovali body podle toho, jak srdečně a sympaticky působily, hodnotili i jejich empatii či stylovost.

Jako třetí nejsympatičtější zdravotní sestru vybrali právě Lucii Odehnalovou. „Tajně jsem v umístění doufala. Soutěž vnímám jako úžasnou zkušenost a oceňuji na ní především setkání se zajímavými lidmi, například s lékařem Janem Pirkem," shrnuje sestra.

Soutěž Sestra sympatie si vedle ocenění práce nelékařských profesí ve zdravotnictví dává za cíl prevenci syndromu vyhoření. Čtyřiačtyřicetiletá Odehnalová ve zdravotnictví působí už pětadvacet let. „Doufám, že v mém případě zatím syndrom vyhoření nehrozí. Svou práci dělám stále ráda," hodnotí oceněná zdravotní sestra.