Do plošného čištění takzvaných dešťových vpustí se pracovníci najaté odborné firmy pustili minulý týden. „Vpustě se přes zimu zanášejí posypovými materiály, což může vést k ucpání kanalizace. Proto je musíme jednou za dva roky vyčistit. Každý rok se postaráme o polovinu města," vysvětlil vedoucí blanenského odboru životního prostředí Pavel Konečný.

Pracovníci budou vpusti čistit průběžně až do příští zimy. „Začnou kolem páteřní ulice Sadové a ve Starém Blansku. Poté budou pokračovat směrem na sever, přesně podle předem daného harmonogramu," řekl Konečný.

Minulý týden uvedli odborníci do provozu i městské fontány. „Už normálně fungují ty na náměstí Svobody, v zámeckém parku a pitka v ulici Rožmitálově. U hotelu Dukla bohužel prasklo potrubí. S tím jsme samozřejmě nepočítali, takže provoz fontány na náměstí Republiky spustíme až příští týden," poznamenal vedoucí odboru životního prostředí.

Ten zároveň přislíbil, že lidí se opravy vpustí nijak nedotknou. „To jedině v případě, že by se stala nějaká havárie, ale ty jsou ojedinělé," dodal Konečný.