Sice je na něj zpracovaná projektová dokumentace, ale jeho výstavba je v nedohlednu. „Silnice vypadá už jako tříproudová. Nedovedu si představit, jak tam budu s vnučkou chodit s kočárkem na vycházky. Není tam ani veřejné osvětlení. O chodník žádáme už sedm let a město s tím nic nedělá," řekla rozzlobeně Jana Zukalová z Hrádkova.

Podle předsedy hrádkovského osadního výboru Miroslava Bartoně však postavení chodníku nebude tak jednoduché. Část pozemku, na němž má vzniknout, totiž patří soukromé majitelce, která na výzvy dlouhodobě nereaguje. „Zjistili jsme ale, že se přestěhovala, a povedlo se nám vypátrat její novou adresu. Už jsme s tím obeznámili i vedení Boskovic. Domluvili jsme se, že paní na nové adrese navštívíme. Věřím, že se nám povede vyjednat její souhlas s převodem pozemků," popsal Bartoň.

Chodník dlouhodobě chybí i ve středu Hrádkova. „Je to v místě, kudy děti chodí na autobus do školy a přecházejí tam silnici. Jsou tam i autobusové zastávky. S vedením města je dobrá domluva, tak doufám, že se nám to společnými silami povede vyřešit," uvedl Bartoň.

Zhruba pět milionů korun letos v Hrádkově poputuje do výstavby silnice u nové zástavby rodinných domků. „Uděláme tam i nový chodník a veřejné osvětlení," uvedl Miloš Loubal z boskovického odboru rozvoje města a investic.